Class Schedule  

 

 

School Schedule

 

Doors open                         7:00

Class Begins                       7:45

Car Rider Dismissal             2:45

Bus Rider Dismissal             3:00

Office Closed                       4:00

 

 

 

Lunch Schedule

 

Pre-K                                             11:20-11:50

Pennington                                   11:50-12:10

Kindergarten    

 

            Emery                                 10:40-11:10

            Klingmann                           10:45-11:15

            Tomeo                                 10:50-11:20

            Ross                                    10:55-11:25

 

1st Grade

 

            McClain                                11:30-12:00

            Bunn                                    11:35-12:05

            Adams                                 11:40-12:10

            Sanders                               11:45-12:15

 

2nd Grade

 

            Baker                                  11:00-11:30

            Schiller                                11:05-11:35

            Retchless                             11:10-11:40

            Dalton                                 11:15-11:45

 

3rd Grade

 

            Bearden                             10:15-10:45

            Rasch                                10:20-10:50

            Britt                                   10:25-10:55

            Darnell                               10:30-11:00

            Cumberledge                      10:35-11:05

 

4th Grade

 

            Gossett                             11:55-12:25

            Crocker                             12:00-12:30

            Hasse                                12:05-12:35

            Greer                                12:10-12:40

            Allen                                 12:15-12:45

 

 

 

Specials Schedule

 

Pre-K                                    10:00-10:30

Kindergarten                         1:00-1:45

1st Grade                               12:15-1:00

2nd Grade                              9:15-10:00

3rd Grade                               1:45-2:30 

4th Grade                              11:00-11:45

>>>>